Aleenta одморалиште & Спа, Prachuap Khiri Кан

 

Bespoken празници и паузи, ништо од море до природна плажа живот бескрајната Aleenta е. Звукот на океанот, разгалена ветер, и мека изгрејсонцето се балансираат вашите индивидуални приватни празници со магии на хармонија. Овој комплекс, те покани да се создаде свој мал свет со небото и земјата приватни вили, јога часови, Тајландски готвење класа, или едноставно се слуша ѕвончето заѕвони звучи од ветер што заедно открива чувство полн сјај на магичен гордост. Три часа fromBangkok, Ју може visitKhaoSamRoiYotNational Парк, град-Хуа Хин, или културни локалитети, како што Khao Ванг Тао и Ват Khao.

183 Moo 4, Paknampran, Pranburi , Pranburi, Хуа Хин / Ча-am, Тајланд

локација & Тип на соба ...Кликни тука

 Purimuntra Resort и Спа, Prachuap Khiri Кан

Боја, сонце и свежината потпишаа искуство отворен за персоналните и пријателски услуги чија мазна елеганција и внимание да се посети во Purimuntra Resort и Спа создаде трајни впечатоци. Зимскиот се наоѓа во Pranburi, премиер нова дестинација во Тајланд. 19-соба луксузни ориентален стил поставување плажа одморалиште во сензуална удобна околина. А мешавина помеѓу модерен стил … продолжи да читаш

Baan Бајан, Prachuap Khiri Кан

А патување во минатото Еднаш, многу одамна, доживее слава на едно семејство, кои некогаш живееле во тиково Тајландски стил колонијална куќа прецизно враќа на Бан Бајан, Хуа Хин, со силна историска допир на аспирација. на 21 Просториите на Бан Бајан се грижиме за остроумниот и селективно група на лица кои … продолжи да читаш

Frame Wiman Beach

Параглајдерство заедно светло ветре и гледање на свиокот на водотекот На еден ден, со чисто небо, ветрот дува умерен, бранови удри во карпите на Khung Wiman Beach, е одлично време да се биде и остане пловечко над морето на шарени engineless крилјата на падобран. Отвори ги очите на едно ново … продолжи да читаш

Huai Tueng Thao

Јава низ планините Chiang Mai провинција. Навигацијата мочуриштата на нежни ленти на кул летни ноќи во градот може да се направи ова е еден од најпријатните искуства коњи урбаните Тајланд. На пат е избран од бескрајните спектар на други, за неговата флексибилност на двете почетници и експерти и исклучително удобен неговата локација само надвор од Chiang Mai, во пукнатината … продолжи да читаш