Category Archives: Хуа Хин Хотел

Aleenta одморалиште & Спа, Prachuap Khiri Кан

  Bespoken празници и паузи, ништо од море до природна плажа живот бескрајната Aleenta е. Звукот на океанот, разгалена ветер, и мека изгрејсонцето се балансираат вашите индивидуални приватни празници со магии на хармонија. Овој комплекс, те покани да се создаде свој мал свет со небото и земјата приватни вили, Yogaпродолжи да читаш

Purimuntra Resort и Спа, Prachuap Khiri Кан

Боја, сонце и свежината потпишаа искуство отворен за персоналните и пријателски услуги чија мазна елеганција и внимание да се посети во Purimuntra Resort и Спа создаде трајни впечатоци. Зимскиот се наоѓа во Pranburi, премиер нова дестинација во Тајланд. 19-соба луксузни ориентален стил поставување плажа одморалиште во сензуална удобна околина. А мешавина помеѓу модерен стил … продолжи да читаш

Baan Бајан, Prachuap Khiri Кан

А патување во минатото Еднаш, многу одамна, доживее слава на едно семејство, кои некогаш живееле во тиково Тајландски стил колонијална куќа прецизно враќа на Бан Бајан, Хуа Хин, со силна историска допир на аспирација. на 21 Просториите на Бан Бајан се грижиме за остроумниот и селективно група на лица кои … продолжи да читаш

Baan Talay Дао

Prachuap KhiriKhan,Thailand One says “if tomorrow never comes, this is the place of my secret hideaway” Imagine yourself in a home among the sea and the stars, white sandy beaches, and private cool breeze from a tropical midst. Baan Talay Дао, Hua-Hin presents and authentic 90-year-old Thai teak building as the centerpiece of the resort. … продолжи да читаш